شروع فعالیت

فروشگاه آنلاین پیشرو کسب کار خودش رو از سال ۱۳۸۹ با بازگشایی یک فروشگاه کوچک آغاز نمود.

مشکلات فروشگاه های اینترنتی

با وجود فروشگاه های متعدد و با سابقه ای که در بستر آنلاین فعالیت می کنند ، ما متوجه ضعف های بزرگی در این عرصه شدیم.

  • اولین مشکل خرید اینترنتی از فروشگاه ها که هنوز بر طرف نشده ارسال کالا به خریداران است ، که کالای خریداری شده با تاخیر زیاد به دست مشتری میرسه.

  • دومین مشکل خرید اینترنتی تفاوت کالای موجود در وبسایت با کالای ارسالی می باشد.

این مشکل در بزرگترین فروشگاه های اینترنتی هم موجود است ، زیرا بصورت مارکت پلیس خدمت رسانی می کنند و تامین کنندگان کالای خود را در این وبسایت ها برای فروش قرار می دهند و وبسایت اصلی گاها اطلاعی از این فریب کاری ندارد.

  • سومین مشکل خدمات پس از فروش وبسایت ها می باشد.

( وقتی با پشتیبانی وبسایت ها تماس گرفته می شود باید زمان زیادی صرف کرده تا شاید بتوانید جواب معقولی دریافت کنید و در فروشگاه های بزرگ که بصورت مارکت پلیس اداره می شوند این مشکل به مراتب بیشتر هم است که اپراتور ها به هیچ عنوان اطلاعاتی از محصولات فروخته شده ندارند )

اینها بخشی از مشکلات خرید اینترنتی بود که خود بنده با آن مواجه شدم و جای یک فروشگاه اینترنتی که این مشکلات را نداشته باشد خالی دیدم.

ورود به عرصه آنلاین

از سال ۱۳۹۶ خدمت رسانی در بستر آنلاین را به مشتریان آغاز نمودم.

در بستر آنلاین که مشتریان ما دیگر همسایگان و کسانی که ما را از نزدیک می شناختند نبودند ، جلب اعتماد کار آسوده ای نیست.

با این وجود تمام تلاش خود را انجام می دهیم تا رضایت مشتریان جدید را جلب کنیم و همراهان جدیدی به جمع دوستان خود اضافه کنیم.

سعی ما این است سریعترین ارسال را داشته باشیم که البته در حال حاضر در شهر تهران این امکان را فراهم کردیم.

در مورد دومین مشکل نیز تصاویر کالا در وبسایت با خود کالا مطابقت دارد و در صورتی که اینطور نباشد اطلاع رسانی می کنیم و مشتری گرامی را در همان زمان ثبت سفارش آگاه می کنیم.

در مورد سومین مشکل ما سریعترین سیستم پاسخگویی را فراهم کردیم تا در کوتاه ترین زمان پاسخگوی شما عزیزان باشیم و در این مورد نه تنها همکاران ما بلکه مدیریت وبسایت نیز در هر زمانی در دسترس شما عزیزان می باشد.

شعار ما

شعار ما که خدمت رسانی صادقانه به شما عزیزان می باشد هنوز هم سرلوحه کارمان است.

نا گفته نماند همانطور که سلیقه و انتخاب های هر شخص با شخص دیگر متفاوت هست جلب رضایت مشتریان با این گستردگی کاری سخت و دشوار است.

ما ادعا نمی کنیم در این امر بزرگ موفق بوده ایم اما ادعا می کنیم جهت رسیدن به این امر مهم تمامی تلاش خود را انجام می دهیم.

از شما عزیزان خواهشمندیم نواقص و عیب های ما را از هر بستری که برایتان راحت تر است گزارش دهید تا برطرف کنیم و لایق همراهی شما عزیزان باشیم.

بازگشت به فروشگاه